Regaty Konstytucyjne

Byliśmy, wróciliśmy, miło spędziliśmy czas.

W regatach wystartował Kuba i Wojtek, którzy zajęli odpowiednio 9 i 33 miejsce w stawce 51 zawodników z grupy B. Pogoda była przepiękna, bezchmurne niebo, 26 stopni Celsjusza w cieniu i tylko wiatru brak. Z tego powodu pierwszego dnia rozegrano tylko 2 wyścigi, w kolejnym dniu odbył się 1 wyścig.

Niestety nie odbyło się bez wpadek organizatorów. Po zakończeniu pierwszego dnia okazało się, że część zawodników ma DNF, mimo że ukończyli wyścig. Na szczęście komisja sędziowska rozpatrzyła protesty na naszą korzyść. Zakończenie było skromne i niewiele było słychać (brak nagłośnienia). Liczymy, że na kolejnych Regatach (Memoriał Ottona Weilanda) Chojnicki Klub Żeglarski stanie na wysokości zadania.

Za to wspomniany wcześniej Klub muszę pochwalić za dbałość o swoją siedzibę. Pięknie wyremontowane hangary, nowa elewacja na części hotelowej i zadbany teren robią wrażenie. Myślę, że Zarządy innych klubów mogą się od nich uczyć. My tylko zazdrościliśmy, bo nadal jesteśmy Klubem bez własnej bazy i niekoniecznie ktoś chce nas przygarnąć. A przecież Uczniowski Klub Żeglarski istnieje po to, żeby szerzyć wśród dzieci i młodzieży piękną ideę żeglarstwa. A jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o ….

Przemek

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*